Dają nadzieję i zbierają fundusze na wyjazd wakacyjny dla poważnie chorych dzieci

Autor: AK fot. Fundacja Niesiemy Nadzieję Facebook
REKLAMA
Drukuj

Fundacja Niesiemy Nadzieję opiekuje się dziećmi chorującymi na choroby zagrażające ich życiu. Wspomagają rodziny finansowo, ale także starają się ulżyć w cierpieniu i pomóc zapomnieć o chorobie choć na chwilę - np. podczas wyjazdów wakacyjnych. Niestety, aby móc je sfinansować, potrzebne są pieniądze, których Fundacji brakuje.

Nazwa Fundacji obrazuje to, czym się zajmuje. Od 10 lat wspiera dzieci chorujące m.in. na mukowiscydozę, zanik mięśni, a także te czekające na przeszczepy nerek. Pod ich opieką są głównie dzieci z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

W ramach swych działań, Fundacja dofinansowuje zakup lekarstw oraz środków potrzebnych do leczenia i rehabilitacji. Przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy około 150 potrzebujących rodzin otrzymuje paczki z żywnością i środkami czystości.

Co roku, Fundacja organizuje dla swoich podopiecznych wyjazd wakacyjny nad morze - to jedna z nielicznych okazji dla dzieci, by zapomnieć o chorobie i trudach dnia codziennego. Niestety, aby móc sfinansować takie wakacje, potrzebne są środki, których brakuje, dlatego pracownicy i wolontariusze starają się pozyskać sponsorów, co jednak jest bardzo trudne.

Wspierać Fundację Niesiemy Nadzieję można także indywidualnie poprzez wpłaty na konto (jednorazowe lub regularne), aukcje Allegro czy zbiórki na portalu siepomaga. Możliwe jest także przekazanie 1% swojego podatku na Fundację. Fundacja szuka także sponsorów, którzy pomogliby w realizacji celów statutowych i wyjazdu wakacyjnego.

Wszelkie informacje o formach wsparcia oraz działalności Fundacji dostępne są na jej stronie internetowej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA