53 miliony złotych dla Poznania i powiatu poznańskiego na kształcenie zawodowe

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA
Drukuj

Aż 53 miliony złotych dofinansowania z Funduszy Europejskich otrzymał Poznań oraz gminy powiatu poznańskiego na poprawę kształcenia zawodowego. Z programu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych skorzysta 25 placówek poznańskich oraz 6 z terenu powiatu.

Cztery projekty związane z kształceniem zawodowym młodzieży dorosłych z Metropolii Poznań otrzymają ponad 53 miliony złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na dwa projekty Miasta przeznaczone zostanie ponad 32 miliony złotych, natomiast dwa projekty powiatu poznańskiego otrzymają 21,5 miliona złotych dofinansowania.

W ramach projektów zostanie przede wszystkim podniesiony standard placówek zajmujących się kształceniem zawodowym - planowane jest wyposażenie pracowni i laboratoriów, które umożliwi praktyczne kształcenie nowymi metodami, a także remonty i prace budowlane, w tym także stworzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

"Te pieniądze to znaczące wsparcie dla sfery edukacji. Projekt obejmie kilka tysięcy młodych ludzi, jak również osób dorosłych, które będą chciały przekwalifikować się na potrzeby rynku pracy. Przede wszystkim wyposażymy te placówki w nowoczesne urządzenia, które pozwolą przygotować się do pracy w warunkach zawodowych"
Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA