Połowiczny sukces kibiców w rozmowach z przewoźnikami w sprawie przejazdu na finał Pucharu Polski

Autor: AK fot. Mikołaj Rój
REKLAMA
Drukuj

Kibice Lecha Poznań porozumieli się z PKP Intercity i na finał Pucharu Polski pojedzie trzema zamówionymi pociągami. Początkowo, przewoźnik zaoferował jedynie jeden. Problemem transportu na mecz niestety nadal istnieje - stowarzyszenie kibiców wciąż nie dogadało się z Przewozami Regionalnymi.

O sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Stowarzyszenie Kibiców Lecha starało się w PKP Intercity o podstawienie trzech pociągów specjalnych na trasie Poznań-Warszawa w dniu meczu finałowego Pucharu Polski. Zorganizowany przejazd pociągami jest popularną formą przemieszczania się grup miłośników futbolu.

13 kwietnia kibice otrzymali odpowiedź od PKP IC, że zamiast trzech pociągów, zostanie im udostępniony tylko jeden. W środowisku sympatyków Lecha zawrzało. Przez tydzień zasypywali zarząd mailami i telefonami, a stowarzyszenie kontynuowało negocjacje. Wczoraj poinformowali, że udało się dojść do porozumienia - PKP IC podstawi wszystkie trzy zamówione pociągi.

To jednak nie koniec kolejowych problemów Kolejorza. Kolejne pociągi miały zostać podstawione przez Przewozy Regionalne. Niestety, także w tym przypadku kibice muszą „bić się” z przewoźnikiem, jednak tym razem chodzi przede wszystkim o cenę, która zdaniem stowarzyszenia jest nieadekwatna do jakości usługi, czyli standardu taboru PR. Kibice dalej negocjują, jednak jak twierdzą, obecna kwota jest zbyt zaporowa i na chwilę obecną zamówienie takich przejazdów jest nieopłacalne.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lech Poznań zagra z Arką Gdynia.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA