Jacek Jaśkowiak z wyróżnieniem w rankingu Liderów Miast Przyszłości

Autor: AK fot. archiwum
REKLAMA
Drukuj

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak został wyróżniony przez ośrodek dialogu i analiz ThinkTank w rankingu Liderów Miast Przyszłości. Jest to nagroda przyznawana prezydentom, którzy wyróżniają się efektywnością pod względem kompleksowego zarządzania miastem.

Przy wyborze laureatów brane są pod uwagę takie dane jak m.in. wydatki na oświatę, inwestycje, stopa bezrobocia, a także postrzeganie prezydenta miasta przez podmioty zewnętrzne. Jacek Jaśkowiak otrzymał wyróżnienie w kategorii miast powyżej 120 tysięcy mieszkańców za inicjatywy służące mieszkańcom i wyjątkowe poparcie społecznie.

"Podstawą zarządzania miastem jest dobra strategia rozwoju, którą należy traktować również jako szczególne narzędzie osiągania określonych celów w perspektywie wieloletniej. Kluczową wartością, która przyświeca funkcjonowaniu samorządów, jest pełnienie roli służebnej wobec mieszkańców"
Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta UMP

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas konferencji "Miasta Przyszłości" - projektu realizowanego od 5 lat przez ośrodek ThinkTank. Jest to szansa do debaty o wyzwaniach rozwojowych samorządów, przedsiębiorców, instytucji prywatnych i publicznych, ekspertów i organizacji pozarządowych w polskich miastach.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA