Wiosną zadbaj o hormony …

Autor: Kl
Artykuł sponsorowany
Drukuj

Nadeszła wiosna, a wiosna to z pewnością dobry czas na zmiany. Chcemy wyglądać dobrze i przede wszystkim czuć się dobrze. Jednak do tego potrzebujemy nie tylko wizyty u kosmetyczki czy fryzjera, ale niekiedy również u lekarza. Wiele problemów zdrowotnych, które dręczą Polaków jest związanych z gospodarką hormonalną. Często są to takie objawy, przy których nawet nie przyjdzie nam na myśl, że mogą być związane z naszym stanem zdrowia. Przecież sucha skóra może być objawem odwodnienia, a wypadające włosy to przyczyna złej pielęgnacji. Tymczasem okazuje się, że tego typu problemy mogą mieć podłoże endokrynologiczne. Inne objawy, które mogą mieć przyczyny hormonalne to m.in.: problemy z redukcją masy ciała, uczucie nabrzmienia czy opuchnięcia, wahania nastrojów, problemy z koncentracją, a nawet problemy z zajściem w ciążę. 

Dlatego też wskazane jest profilaktyczne wykonywanie badań laboratoryjnych poziomu hormonów oraz kontrolowanie swojego stanu zdrowia u specjalisty z dziedziny endokrynologii.

Lekarz endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem schorzeń związanych z funkcjonowaniem gruczołów wewnętrznych takich jak choćby tarczyca, nadnercza czy trzustka. Warto pamiętać o tym, że hormony są bardzo ważne z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a objawy które często niestety bagatelizujemy, mogą stanowić przyczynę poważniejszej choroby. 

Choroby endokrynologiczne dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn i co ważne - dotykają ludzi w każdym wieku. Jeżeli więc obserwują Państwo takie objawy u siebie - nie warto zwlekać. 

Zapraszamy do Centrum Medycznego neoMedica, gdzie można wykonać niezbędne badania laboratoryjne poziomu hormonów tarczycowych (jak np. TSH, FT3 oraz FT4) i  umówić się na konsultację do lekarza endokrynologa.

 

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA