Lany Poniedziałek z mandatem - jakie są granice zabawy?

Autor: AK fot. Augustas Didzgalvis
Drukuj

Tradycja oblewania wodą w Poniedziałek Wielkanocny sięga wieków. Należy jednak pamiętać, że każda zabawa ma swoje granice i czasem może skończyć się nieprzyjemnościami.

Policjanci przypominają, że oblewanie wodą jadących pojazdów oraz osób, które sobie tego nie życzą jest wykroczeniem, za które może grozić nam kara. Kodeks Wykroczeń przewiduje za takie czyny postępowanie mandatowe lub skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu.

Dzieci poniżej 13. roku życia, które popełnią wykroczenie, zostaną doprowadzone przez policjantów do miejsca zamieszkania i przekazane rodzicom. Nieletni w wieku 13-17 lat w przypadku zatrzymania przez funkcjonariuszy, będą musieli zostać odebrani przez swoich opiekunów. W przypadku osób dorosłych, za popełnione wykroczenie grozi grzywna od 20 do nawet 500 złotych.

Warto także pamiętać, że tradycja Lanego Poniedziałku powinna być przede wszystkim zabawą. Oblewanie jadących samochodów może doprowadzić do niebezpieczeństwa na drodze, a oblanie osób, które sobie tego nie życzą jest przede wszystkim zachowaniem niekulturalnym i niemiłym.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA