Mistrz Polski pokonany w Poznaniu!

W 5 kolejce Ekstraklasy Waterpolo Poznań pokonało na własnym basenie aktualnego mistrza Polski, Arkonię Szczecin. W ostatnim dwumeczu rundy jesiennej poznaniacy zdobyli 4 punkty i wrócili na pozycję wicelidera. Sobotnie spotkanie w Termach Maltańskich zakończyło się w regulaminowym czasie remisem 8:8. W rzutach karnych lepsi okazali się niestety szczecinianie, wygrywając ostatecznie pierwszy mecz 10:12. W niedzielnym rewanżu poznańscy waterpoliście nie zawiedli kibiców i pewnie zwyciężyli 9:6. Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali bramkarze Paweł Handze i Michał Diakonów oraz szczecinianin Robert Sekuła.

W ostatni weekend zawodnicy Waterpolo Poznań ponownie wrócili na pozycję wicelidera Ekstraklasy piłki wodnej. Po dwóch niezwykle zaciętych i wyrównanych meczach pokonali aktualnego mistrza Polski, Arkonię Szczecin. Zdobyte w 5 dwumeczu kolejne 4 punkty dały poznaniakom szansę na dalszą walkę w rundzie rewanżowej o mistrzostwo Polski. Do lidera tabeli – ŁSTW OCMER UŁ, tracą obecnie jedynie 5 punktów.

Sobotni mecz w Termach Maltańskich trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund gry. W pierwszych 8 minutach prowadzenie objęli goście 0:2 i mimo kolejnych akcji poznaniaków do końca 3 kwarty utrzymywali jedno- lub dwubramkową przewagę.  Ostatnia kwarta należała jednak do piłkarzy Waterpolo Poznań, którzy na 1,5 minuty przed końcem spotkania wyrównali na 8:8. W rzutach karnych trudno im było pokonać najlepszego bramkarza polskiej ligi Michała Diakonowa i cały mecz zakończył się wygraną Arkonii Szczecin 10:12. Najlepszymi zawodnikami sobotnich rozgrywek wybrano rewelacyjnie grających tego dnia bramkarzy obu zespołów.

Pierwsza połowa niedzielnego rewanżu należała do szczecinian, którzy po 16 minutach prowadzili 2:3. Dwie kolejne kwarty radykalnie zmieniły jednak sytuację w basenie. Poznaniacy doprowadzili do remisu 5:5, a w 23 minucie spotkania celny strzał Bartka Kowalewskiego przełamał w końcu hegemonię mistrza Polski. W ostatniej kwarcie piłkarze Waterpolo Poznań wbili kolejne 3 gole, a dzięki kapitalnej obronie Pawła Handze stracili już tylko jeden. Mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 9:6, a MVP ogłoszono ponownie bramkarza z Poznania oraz Roberta Sekułę z Arkonii Szczecin.

Zwycięstwo w pierwszym w tym sezonie dwumeczu z mistrzem Polski to nasz ogromny sukces. Pozwala nam dalej myśleć o mistrzostwie Polski i na pewno wzmacnia morale całego zespołu przed rundą rewanżową. Dedykujemy je naszemu wieloletniemu zawodnikowi Arturowi Wróblowi, który w lutym przegrał swój ostatni, bardzo nierówny mecz z ciężką chorobą. W niedzielę pożegnaliśmy go w Termach Maltańskich minutą ciszy wspólnie z piłkarzami Arkonii Szczecin oraz przybyłymi na mecz kibicami  – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Rundę rewanżową Ekstraklasy zawodnicy Waterpolo Poznań rozpoczną w sobotę 25 marca. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z przedostatnim zespołem w tabeli WTS Polonią Bytom. Nowego mistrza Polski poznamy w tym roku już 28 maja.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań – 5 kolejka MPS:

Sobota, 11 marca:

Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 8:8,  rz.k. 2:4 (0:2,3:3,2:2,3:1)

Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński (1), Paweł Rękawek, Rafał Iwanowicz, Bartłomiej Kowalewski (1), Piotr Cichy, Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (1), Igor Cagalinec (1), Paweł Wielogórski (1), Jakub Goździak (1), Marcin Drula  oraz trener Jacek Maciąg.

Niedziela, 12 marca, rewanż:

Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 9:6 (1:2, 1:1, 4:2, 3:1)

Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek (1), Rafał Iwanowicz, Bartłomiej Kowalewski (2), Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik (1), Tomasz Różycki (2), Igor Cagalinec (1), Paweł Wielogórski (1), Jakub Goździak, Marcin Drula (1) oraz trener Jacek Maciąg.

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2016/2017 są dostępne na nowej stronie KTPW: http://www.pilkawodna.waw.pl/ekstraklasa17.htm.