BABCIA POZNANIANKA NAGRODZONA MEDALEM „LABOR OMNIA VINCIT”

Autor: Dominik Górny
REKLAMA
Drukuj

„Dziękuję za to tak istotne dla mnie wyróżnienie. Praca dla dobra innych zawsze była mi blisko, a ten medal poświadcza, że pracując uczciwie można zostać docenionym” – powiedziała Małgorzata Jańczak, dziennikarka i poetka, przyjmując Medal „Labor Omnia Vincit” – „Praca Wszystko Zwycięża” przyznany przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, Medal wręczyli: Dominik Górny, członek Zarządu THC i Jędrzej Stefan Oksza-Płaczkowski, członek THC. 

Uroczystość wręczenia Medalu odbyła się 25 stycznia 2017 roku w poznańskiej kawiarni „Cafe Misja”, podczas spotkania promującego wydanie audiobooku „Opowieści Babci Poznanianki”. Ich autorką jest właśnie Małgorzata Jańczak, która tworzy cykle felietonów prezentowane głosem Aleksandry Wyganowskiej na antenie Radia Emaus. Spotkanie poprowadził Andrzej Błaszczak. 

Dominik Górny, nawiązując do werdyktu Kapituły, zwrócił uwagę na potrzebę promowania wzorów osobowych jak też ideowych, które umacniają istnienie kultury społecznej i obywatelskiej. Odnosząc się do konwencji felietonu – gatunku bliskiego laureatce wyróżnienia – powiedział – „wyobraźmy sobie, że Hipolit Cegielski zadaje sobie pytanie – czym, a właściwie kim jest dla mnie praca organiczna? – a zaraz później odpowiada – jest kobietą – podobnie jak Babcia Poznanianka… (…) To młoda babcia, bo w swoich wypowiedziach, ukazująca współczesny wymiar tego, co w opinii wielu stanowi wartość jedynie historyczną (…) Tak, praca organiczna to nie tylko legenda, ale na wskroś teraźniejszość i za takie przedstawianie jej walorów, należą się pani Małgorzacie Jańczak, wyrazy uznania” – podsumował. 

Prestiżowe wyróżnienia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego przyjęli dotychczas m.in.: Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, Michał Bajor, prof. Ryszard Koczorowski i wiele innych osobistości.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA