WOŚP zagra po raz 25! Wiele atrakcji dla poznaniaków

Autor: Joanna Żabierek
Drukuj

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia, odbędzie się 25. Finał WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, zbiórka i atrakcje towarzyszące Finałowi, odbędą się także w Poznaniu. Przed CK Zamek oraz na pl. Mickiewicza czekać będzie na poznaniaków wiele atrakcji. W tym roku, pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i seniorów.

Tegorocznemu jubileuszowemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszy hasło: "Gramy dla dzieci i seniorów". - Orkiestra od 25 lat uczy nas wrażliwości społecznej - mówi Anna Hryniewiecka, dyr. CK Zamek, które od lat jest organizatorem poznańskiego finału WOŚP. - To, że angażujemy się w tak ważne sprawy społeczne, że możemy się zebrać i razem działać na rzecz jednego szlachetnego celu, to moim zdaniem najlepszy wymiar współczesnego patriotyzmu. 

Wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń ratujących życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. - Co roku, od 25 lat, zadajemy kłam twierdzeniu, że poznaniacy są skąpi - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Podczas fianłu WOŚP, ale także wielu innych akcji charytatywnych, pokazujemy, że potrafimy się dzielić i otworzyć nie tylko serca, ale też portfele dla tych, którzy tego potrzebują. Zachęcam mieszkańców, by po raz kolejny to udowodnili, wrzucając pieniądze do puszek oraz biorąc udział w licytacjach.

Aukcje jak co roku prowadzone będą w dwóch formach. Te internetowe, na portalu Allegro, już trwają. Przekazane przez darczyńców przedmioty licytowane będą także na żywo podczas finału w holu CK Zamek. - Przedmioty na licytacji są bardzo różne, jest dużo prac poznańskich artystów rzeźbiarzy, malarzy, ale też lot widokowy helikopterem. Wszyscy, którzy chcieliby coś przekazać mogą to zrobić nawet w dniu finału - zachęca Jakub Jankowiak ze sztabu WOŚP. - Jednym z przedmiotów, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, jest serduszko od wielkopolskiej policji.

Srebrne serduszko zdobione bursztynami pojawia się na licytacjach w ramach WOŚP już od 11 lat. Za każdym razem ma inny unikatowy wzór. W ubiegłym roku osiągnęło cenę 24 tysięcy zł. - Osoby, które kupiły rok temu serduszko, przekazały je z powrotem na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy, tak że podczas tego finału do wylicytowania będziemy mieli dwa serduszka. Jak zawsze zadbamy też o bezpieczeństwo wolontariuszy i wszystkich uczestników finału - zapowiada podinsp. Iwona Leszczyńska, oficer prasowy wielkopolskiej policji.

Kilka przedmiotów, w tym m.in. fotografię Adama Małysza i Kamila Stocha z autografami, koszulkę z wizerunkiem Lecha Wałęsy z autografem, czy książkę Tomasza Zimocha, przekazał na licytację prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który podobnie jak rok temu będzie też wiosłował dla WOŚP w Galerii Malta.

Licytacje w Holu Wielkim CK Zamek rozpoczną się o godzinie 16 i potrwają do 21. Z kolei w Sali Wielkiej, już od 10.00 czynny będzie punkt krwiodawstwa oraz kącik pomocy zdrowia. Przed zamkiem stanie scena, gdzie o godzinie 16.00 rozpoczną się koncerty. Wystąpi sześć zespołów. - Wiemy, że muzyka musi być różnorodna, dla każdego, a nie tylko dla najmłodszej widowni. Będzie więc i bluesowo i funkowo i punkowo. Jako pierwsza zagra Madmoiselle Caramel, a tuż przed 20 i "Światełkiem do nieba" na scenie pojawi się zespół Hot Water - zapowiada Wojciech Maszewski z CK Zamek. - Na zakończenie finału, o 21.00 wystąpi formacja Camping Hill.

Druga, mniejsza scena, stanie na pl. Mickiewicza. Oprócz koncertów, odbywać się tam będą pokazy służb mundurowych oraz licytacje. O godz. 12.00 wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą". Start i meta znajdować się będą przed CK Zamek.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA