Poznańskie CBŚ zatrzymało grupę pedofili

Autor: AK inf/fot CBŚP
REKLAMA
Drukuj

Poznańskie CBŚP zatrzymało siedem osób, które nawiązywały przez Internet kontakty o charakterze seksualnym z dziećmi poniżej 15 roku życia. Wszyscy usłyszeli już zarzuty związane z przestępstwami pedofilskimi. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Policjanci prowadzili śledztwo od końca 2014 roku, kiedy to ustalono, że w proceder pozyskiwania i rozpowszechniania pornografii dziecięcej byli zaangażowani mieszkańcy z siedmiu województw w Polsce, a także z Norwegii i Irlandii. W lipcu 2016 roku, są zezwolił na upublicznienie wizerunku dziewięciu podejrzanych. Dzięki temu, policjantom udało się ustalić kolejne osoby zaangażowane w przestępstwo.

Sprawcy poznawali swoje ofiary przez Internet, za pośrednictwem komunikatorów i portali społecznościowych. Nakłaniali oni dzieci, głównie ze szkół podstawowych i gimnazjów, do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym przed kamerkami internetowymi. Pliki wymieniane były między mężczyznami przy pomocy poczty elektronicznej i kanałów przesyłu danych.

Siedmiu mężczyzn zostało zatrzymanych przez poznańskie CBŚ w województwach: opolskim, lubelskim, zachodniopomorskim i śląskim. Podczas przeszukania ich mieszkań, znaleziono i zabezpieczono komputery, płyty CD i DVD, pendrivy i dyski przenośne z treściami pedofilskimi.

Łącznie w sprawie zatrzymano już 22 osoby, które zostały tymczasowo aresztowane.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA