Zintegrowana informacja kolejowa w końcu na Dworcu Głównym w Poznaniu

Autor: AK fot. PKP
REKLAMA
Drukuj

Na Dworzec Główny w Poznaniu wróciła kompleksowana, zintegrowana informacja kolejowa. Pasażerowie nie muszą już chodzić do osobnych punktów każdego z przewoźników. InfoDworzec udziela informacji o wszystkich liniach.

O połączony punkt informacyjny wszystkich przewoźników apelowała spółka PKP SA. Od teraz, w jednym miejscu będzie można uzyskać informację o wszystkich przewoźnikach, w tym od Kolei Wielkopolskich, Przewozów Regionalnych i PKP Intercity. 

Do tej pory, InfoDworzec udzielał informacji o usługach i punktach handlowych dostępnych na terenie dworca oraz o komunikacji miejskiej. Tak ograniczona informacja była jednak, zdaniem PKP,  błędem.

"Informacja o rozkładzie jazdy, alternatywnych połączeniach jest najważniejszą, jakiej podróżni poszukują na dworcu. Zaniechanie tej funkcji i przekształcenie punktów InfoDworzec na wzór informacji w centrach handlowych było błędem. Podobnie jak rozdrobnienie punktów informacyjnych poszczególnych przewoźników." – zaznacza Michał Beim, Członek Zarządu PKP S.A. 

"Koleje Wielkopolskie od wielu lat postulowały przywrócenie informacji kolejowej na głównych dworcachWspółpracą przy tym projekcie pokazujemy, że kolej mimo iż jest tworzona przez wielu przewoźników, stanowi jeden spójny system, w którym najważniejszy jest pasażer." – dodaje Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Kolei Wielkopolskich.

Zmiany na poznańskim Dworcu Głównym mają charakter pilotażowy. Docelowo, wszystkie InfoDworce w Polsce mają zostać przekształcone w informację kolejową.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA