Sylwester Miejski - kim są artyści, którzy pojawią się na Placu Wolności?

Autor: AK inf. Estrada Poznańska
REKLAMA
Drukuj

Już w sobotę kolejny Sylwester Miejski w Poznaniu na placu Wolności. W tym roku, organizatorzy, Estrada Poznańska, przygotowali dla gości dwie sceny - retro i futuro. Oprócz tego, po raz pierwszy pojawi się także forum smaków oraz mapping zamiast pokazu fajerwerków.

Scena Retro przeniesie zgromadzonych na placu Wolności poznaniaków do przeszłości. Wystąpią tam gwiazdy, które przypomną piosenki polskiej muzyki rozrywkowej. Będzie brokat, cekiny i szale boa. Na scenie pojawią się tacy artyści, jak:

Grupa VOX - założona w 1977 roku przez Witolda Paszta. Przez 35 lat działalności, zespół stworzył wiele znanych w całej Polsce hitów, a także współpracował z takimi artystami spoza ojczyzny, takimi jak, Shakin Stevens, Bad Boys Blue, Helena Vondrackova, Betty Dorsey czy Karel Gott.

Zbigniew Górny - poznański muzyk, kompozytor piosenek i muzyki filmowej i instrumentalnej, dyrygent i aranżer. Na poznańskiej scenie 31 grudnia 2016 roku towarzyszyć mu będą orkiestra, kwartet Rampa, Olga Bończyk, Władysław Grzywna, Katarzyna Jamróz, Piotr Schulz i Agnieszka Różańska.

Edward Hulewicz - legendarny piosenkarz estradowy, autor tekstów, kompozytor, dziennikarz muzyczny, a także założyciel zespołu Tarpany. 2016 rok jest dla niego jubileuszowym - świętuje 50-lecie pracy artystycznej. Trudno znaleźć w Polsce osobę, która nie znałaby takich przebojów, jak "Za zdrowie pań", "hej baby, baby", "Serdeczne życzenia" czy "obietnice".

Na scenie Futuro zaprezentują się artyści młodego pokolenia, stawiający pierwsze kroki w swej karierze, ale już zdążyli wypracować sobie pozycję muzyków wyznaczających trendy w polskim przemyśle muzycznym. Dla zgromadzonej na Placu Wolności publiczności zaśpiewają:

Rosalie - pochodząca z Berlina, choć większość swojego życia spędziła w stolicy Wielkopolski. Jej muzyka inspirowana jest amerykańskim r&b i hip-hopem z lat 80. i 90. Jej pierwszy singiel, "This Thing Called Love" został odtworzony na youtube ponad 20 000 razy. Młoda artystka ma za sobą występy na takich imprezach jak Open'er Festival, Spring Break i Loftas Fest.

The Dumplings - czyli Justyna Święs i Kuba Karaś. Na swoim koncie mają już dwie płyty - "No bad days" i "See you later". Są autorami zarówno tekstów jak i muzyki swoich piosenek. Wielkokrotnie występowali na polskich i zagranicznych scenach, również festiwalowych.

Klaves - dj, który pojawi się na scenie po północy. Bardzo szybko zyskał popularność i uznanie w Wielkiej Brytanii, gdzie gra nawet częściej niż w Polsce. Jego muzyka inspirowana jest twórczością m.in. Nicolasa Jaara.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA