Ślub w wielkim mieście

Autor: mik
Artykuł sponsorowany
Drukuj

Uroczystość zawarcia związku małżeńskiego to dla młodej pary i ich rodzin wielkie wydarzenie. W taki dzień wszystko powinno idealnie współgrać i pięknie wyglądać. Jednak planowanie takiego eventu to trudny i złożony proces, który wymaga odpowiedniej strategii. Czy organizacja wesela w dużym mieście może usprawnić cały proces? Jakie usługi powinny być rezerwowane najwcześniej? Na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Sprawy organizacyjne

Organizując ślub i wesele w dużym mieście, jak np. Poznań mamy większy wybór usług w branży. Jedną z pierwszych rzeczy do “odhaczenia” jest rezerwacja sali weselnej. Znajdziemy am wiele różnego rodzaju sal bankietowych - mniejszych, większych, eleganckich, ekskluzywnych, nowoczesnych. Jednak mogą być problemy z rezerwacją, ponieważ im większa metropolia, tym większa liczba chętnych do wynajęcia. Przegląd najatrakcyjniejszych miejsc na wymarzone wesele państwo młodzi powinni dokonać odpowiednio wcześniej. Z salą wiążą się także usługi cateringowe, wszystko zależy od tego, jakie miejsce wybieramy. Jeżeli jest to restauracja, wystarczy uzgodnić menu, w innym przypadku należy zatrudnić firmę z zewnątrz. Podobnie jest z usługami dekoratorskimi, niektóre lokale nie wymagają dodatkowego strojenia lub jest ono wliczone w cenę za wynajem. Inną opcją jest wynajęcie specjalisty, który wystroi nie tylko salę weselną, ale także kościół. Rozwiązaniem może być też zatrudnienie jednej firmy, która zajmuje się kompleksową organizacją ślubów, czasami jest to bardzo rozsądne i wygodne wyjście, szczególnie, gdy narzeczonym brakuje czasu na drobniejsze, ale równie istotne sprawy organizacyjne. W dużym mieście znaleźć można bardzo wiele interesujących przedsiębiorstw branży ślubnej.

Oprawa muzyczna

Bardzo ważną kwestią przy organizacji wesela  jest wybór zespołu muzycznego. Wbrew pozorom, to niezwykle istotna i trudna decyzja, która ma wpływ na przebieg całej imprezy. Najlepiej wybierać miejscowe zespoły, jest wtedy możliwość posłuchania muzyków na żywo, co stanowi najbardziej wiarygodną wizytówkę grupy. W Poznaniu znajdziemy wielu profesjonalnych muzyków i wodzirejów na weselną imprezę. Pamiętajmy, że taki event wymaga nie tylko grania fajnej muzyki, ale także zabawiania gości, biesiadowania, zachęcania do wspólnych tańców i tradycyjnych obrzędów weselnych (jeżeli para młoda tego sobie życzy). Oczywiście, jakość i różnorodność repertuaru muzycznego także ma ogromne znaczenie, na weselach bawi się zwykle więcej niż jedno pokolenie i każdy oczekuję, że usłyszy jakiś ulubiony przebój. Przed podpisaniem umowy z muzykami trzeba ustalić najdrobniejsze szczegóły dotyczące przebiegu wesela. Kiedy w przygotowania zaangażowane są inne osoby, jak drużba, rodzice, czy wynajęty koordynator ślubny, powinny uczestniczyć w rozmowach z zespołem, ponieważ w ten wielki dzień państwo młodzi nie są w stanie zapanować nad sprawami organizacyjnymi.

Najpiękniejsza pamiątka ślubna

Aby wspomnienia z tak wielkiego i ważnego wydarzenia z życia państwa młodych były należycie udokumentowane niezbędny jest profesjonalny fotograf. Niektóre pary decydują się też na kamerzystów, ale nie jest to regułą. Fotografia ślubna to dziedzina, w której specjalizuje się wielu fachowców w Poznaniu. Tych najlepszych trzeba rezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Wybierając fotografa ślubnego w Poznaniu należy brać pod uwagę nie tylko ceny, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług. Profesjonalista sam pochwali się pięknym portfolio i zaproponuje dobrą ofertę w rozsądnej cenie. Warto od razu mówić o swoich oczekiwaniach, aby uniknąć późniejszych nieporozumień.

Piękną pamiątką ślubną, oprócz albumu z uroczystości oraz wesela, jest sesja zdjęciowa, która dzisiaj stanowi już standard w fotografii ślubnej. Główna sesja zdjęciowa organizowana jest już jakiś czas po weselu. Młoda para wspólnie z fotografem wybiera najbardziej odpowiednie miejsce. Ostatnio, dużą popularnością cieszy się sceneria miasta - stare kamienice, centrum handlowe, zabytkowe lub najbardziej charakterystyczne obiekty. Poznań może zaoferować wiele takich miejsc, jak chociażby Ratusz i Stary Rynek, Zamek Królewski, Park Cytadela, czy Galeria Stary Browar. Fotografia ślubna w Poznaniu będzie piękną pamiątką z sesji (zobacz http://flash-group.pl/blog/fotografia-slubna-poznan/).

Duże miasto, takie jak Poznań ma wiele do zaoferowania w branży ślubnej. Jest dużo firm na rynku więc ceny są bardziej konkurencyjne, a oferty bogatsze, jednak z drugiej strony, mogą być większe problemy z rezerwacją niektórych usług. Dlatego, warto wcześniej zacząć planować imprezę, a szczególnie zadbać o takie kwestie jak sala, catering, dekoracje, zespół i fotograf.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video