Spacer śladami Powstania Wielkopolskiego

Autor: AK
Drukuj

Grupa Przewodników po Poznaniu zaprasza na kolejny spacer tematyczny związany z Powstaniem Wielkopolskim. W dniu rocznicy wybuchu Powstania, 27 grudnia, poznaniacy pod opieką przewodnika będą mogli odwiedzać miejsca związane z wydarzeniami sprzed 98. lat.

Będzie to kolejny spacer wycieczkowy śladami Powstania Wielkopolskiego. Trasa będzie przebiegać przez miejsca, które miały szczególne znaczenie w wydarzeniach prawie 100 lat temu. Nie zabraknie więc ul. Ratajczaka, Bazaru, a także Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Przewodnik poruszy także temat wydarzeń historycznych, takich jak zamach na Ratusz czy Sejm Dzielnicowy. Będzie można posłuchać także o udziale marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych. Przywołane zostaną również relacje i wspomnienia uczestników wydarzeń.

W tym roku spacery będą odbywać się w dwóch turach - o godzinie 13:00 i 17:00. Zapisy nie są wymagane, nie ma też minimalnej liczby uczestników ani wymagań co do warunków pogodowych. Spacer jest bezpłatny, ale jak wspominają organizatorzy - można przewodnikowi podziękować napiwkiem na zakończenie spaceru.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA