Piątek i sobota na Cavaliadzie! (zdjęcia, film)

Autor: AK fot./video Mikołaj Rój
Drukuj

Rywalizacja, pokazy , piękne konie i licznie zgromadzona na trybunach publiczność - tak upłynęły kolejne dwa dni Cavaliady w Poznaniu! Do tego warsztaty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Piątek i sobota zdecydowanie przyniosły wiele radości wszystkim zgromadzonym na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W piątek najwięcej emocji wywołała próba terenowa, czyli cross. Na trasie o długości ponad 1km zawodnicy musieli pokonać aż 18 przeszkód terenowych, w tym duże skrzynie, naturalne hyrdy, bankiety, a także bardzo wąskie przeszkody, których front nie przekraczał 1,5 metra.

Atrakcją dla zgromadzonej publiki był także konkurs Venus vs Mars. Plac konkursowy podzielony został na dwie części ułożone w lustrzane odbicie z identycznymi przeszkodami, dzięki czemu widzowie mogli oglądać bezpośrednią rywalizację dwóch zawodników. Zawodnicy rywalizowali na zasadach pucharowych, a więc zwycięzca danej pary przechodził do kolejnej rundy.

Piątek obfitował także w liczne warsztaty i zabawy dla dzieci. MTP zaprosiły ponad 1000 dzieci w wieku przedszolnym i szkolnym na specjalne warsztaty, gdzie maluchy mogły oglądać pokazy z udziałem koni, a także wziąć udział w konkursach, grach i zabawach.

Goście Cavaliady mogli także zwiedzić targi sprzętu jeździeckiego, na których prezentuje się 120 wystawców oferujących m.in. oddzież do jazdy konnej, sprzęt do pielęgnacji koni, a także powozy i bryczki.

W sobotę na arenach po raz kolejny zagościli jeźdzcy prezentujący swoje umiejętności pokonując specjalnie przygotowane tory przeszkód. Popularnością cieszył się także konkurs szybkości, a także pokazy koni aukcyjnych i 15 Pułku Ułanów Poznańskich.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA