Dziadek do gramofonu: Seniorzy znów będą DJ-ami

Myślicie, że DJ-ami mogą być tylko małolaty? Jeśli tak, to jesteście w dużym błędzie. Rusza kolejna edycja projektu Dziadek do gramofonu, w ramach którego seniorzy będą uczyć się, jak nadać płytom winylowym drugie życie, jak miksować muzykę i jak rozkręcić międzypokoleniową imprezę.

Zgłoszenia do projektu Dziadek do gramofonu ruszyły, a to oznacza, że będzie się działo!

Po raz drugi poznańscy seniorzy staną przed szansą połączenia sentymentu do płyt winylowych z nowymi trendami, a dokładniej: przed szansą udziału w warsztatach, dzięki którym nauczą się technik na co dzień wykorzystywanych przez DJ-ów na całym świecie.

– Miksowanie utworów, dopasowywanie tempa, robienie przejść czy bardziej zaawansowane techniki, jak skreczowanie – techniki, jakie będą starać się opanować uczestnicy warsztatów wymienia Wojciech Augustyniak z fundacji Nieściszalni, będącej organizatorem projektu Dziadek do gramofonu.

– W ubiegłym seniorzy tworzyli bardzo ciekawe produkcje – zauważa Augustyniak. – Na przykład łączyli Beethovena z jazzem. Zamierzamy to pokazać i na koniec zorganizować koncert, przewidujemy też możliwość nagrywania przez seniorów płyt, tak żeby mogli zarejestrować swoją muzykę i przy okazji wykorzystać nowo nabyte umiejętności.

Cel jest prosty: dzięki projektowi Dziadek do gramofonu osoby w wieku powyżej 50 roku mają otrzymać szansę przeniesienia się do czasów starych dyskotek i wcielenia się w rolę tzw. prezentera muzycznego. Jak korzystać z nowych urządzeń, aby połączyć przeszłość z teraźniejszością, pokażą seniorom profesjonalni instruktorzy. To oni poprowadzą cały kurs.

Na chętnych czeka 8 miejsc. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie dziadekdogramofonu.pl do 8 kwietnia. Projekt rozpocznie się dzień później, 9 kwietnia, spotkaniem informacyjno-integracyjnym.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania. Więcej informacji na: www.dziadekdogramofonu.pl