Koncert urodzinowy maestry Agnieszki Duczmal

Autor: UMWW, PG; fot. archiwum
REKLAMA
Drukuj

10 stycznia o godz. 18.00 w Auli UAM w Poznaniu przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”, który z okazji swoich urodzin dedykuje melomanom założycielka i dyrektor Orkiestry, Maestra Agnieszka Duczmal. W wydarzeniu weźmie udział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Gościem specjalnym wieczoru będzie serbski pianista Ivo Pogorelić, uczestnik X Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w 1980 roku. W programie koncertu znalazły się: I Kwartet smyczkowy e-moll Bedricha Smetany Z mojego życia oraz Kusukaan I B. Schaeffera oraz II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2014 roku Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” jest instytucją kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. – Uznaliśmy, że „Amadeus" jest marką Wielkopolski, instytucją, która przez wiele lat dała się poznać jako świetny wykonawca muzyki. To dobro Wielkopolski, które powinno trwać! – powiedział podczas uroczystego podpisania umowy Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA