Koncerty noworoczne - gdzie się na nie wybrać?

Autor: PG; fot. archiwum
Drukuj

Jak witać nowy rok, to najlepiej w uroczystej atmosferze, doborowym towarzystwie i przy dobrej muzyce. Wszystkie te kryteria łączą koncerty noworoczne, których w tym roku w Poznaniu nie mogło zabraknąć. Gdzie się na nie wybrać?

Koncerty noworoczne to już tradycja. Jedni uczestniczą w nich na żywo, inni oglądają w telewizji, ale jedno jest pewne: zawsze budzą duże zainteresowanie i są jedyne w swoim rodzaju. Co ważne, niekoniecznie odbywają się one 1 stycznia, mogą więc na nie wybrać się nawet ci, którzy potrzebują nieco więcej czasu, by dojść do siebie po sylwestrowych szaleństwach.

2 stycznia: Koncert noworoczny. Cesarski walc, Aula UAM
W programie tego koncertu znajdą się fragmenty znanych oper, operetek, musicali i słynne tańce znad Dunaju. Wszystko w pięknej, znakomitej pod względem akustycznym Auli UAM. Znakomici będą również artyści: Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza oraz Maria Rozynek-Banaszak, sopran. Koncert poprowadzi Krzysztof Zanussi. Początek o godz. 18.00.

4 stycznia: Koncert noworoczny. Polski bal, Aula UAM
Niech żyje bal: w IX edycji Wiedeńskich Koncertów Noworocznych Sinfonietty Polonii królować będzie muzyka polska i klimat polskiego balu, na którym może i zmieniają się przeboje, ale niezmienne pozostają: polska fantazja, humor, spontaniczność, romantyzm i nieokiełznana chęć zabawy. Wszystko to 4 stycznia zagości w Auli UAM. Wystąpią Hubert Stolarski, Magdalena Stefaniak, Marcin Herman, Józef Biegański oraz tancerze-soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu w choreografii Viktora Davydiuka. Dyrygować będzie maestro Cheung Chau. Początek o godz. 19.00.

9 stycznia: Poznański Koncert Noworoczny 2016, Sala Ziemi MTP
W pierwszą sobotę stycznia w Sali Ziemi na MTP będzie można usłyszeć walce, polki, najsłynniejsze arie oper i operetek, ale i orkiestrowe aranżacje współczesnych polskich i światowych przebojów. Orkiestrę na zmianę poprowadzą prof. Marcin Sompoliński i Tomasz Szymuś. Tegorocznych gości specjalnych Poznańskiego Koncertu Noworocznego nie trzeba przedstawiać: Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak. Oboje zaprezentują swoje największe przeboje w wersjach orkiestrowych. Nie zabraknie też akcentów wizualnych. Swoją obecność zaznaczą znani z programu „Taniec z Gwiazdami” Anna Głogowska oraz Rafał Maserak. Całość poprowadzi Artur Andrus. Do wyboru dwie godziny: 17.00 i 20.00.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA