Na dziedzińcu urzędu miasta będzie… teatr!

Autor: UMP, KyN, fot.UMP
REKLAMA
Drukuj

Ale tylko na jeden wieczór (na razie) - z dziedzińca Urzędu Miasta Poznania na kilka dni zniknęły zielone poduchy i drzewka w donicach, a pojawiły się rusztowania, podesty i… stare motocykle. Wszystko przez „człowieka we krwi”. Kim on jest?

To pytanie zadają twórcy spektaklu, który w środę o 21.30 zostanie pokazany właśnie na Wolnym Dziedzińcu.

"Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?" to spektakl poznańskiej publiczności znany. W 2005 roku Paweł Szkotak wraz z Teatrem Biuro Podróży zaprezentowali go na festiwalu Malta. Niesamowita, widowiskowa adaptacja Makbeta swoją siłę czerpie z połączenia sugestywnych dynamicznych obrazów z głośną muzyką, z przełożenia szekspirowskiego dramatu na język współczesności.

Jak na widowisko plenerowe przystało twórcy spektaklu bardziej niż na słowie, koncentrują się na efektach wizualnych. Dramat i moralny upadek człowieka ukazany jest pośród ognia, dymu i warczących silników motocykli, które w tej uwspółcześnionej wersji sztuki Szekspira zastąpiły konie.

Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce jak i za granicą. Po raz kolejny poznaniacy będą mogli na żywo oglądać to fascynujące widowisko w środę, 16 września, o 21.30 na dziedzińcu Urzędu Miasta. Wstęp wolny!

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA