Kartingowe święto na Torze Poznań

Autor: KyN, AW, fot. AW
REKLAMA
Drukuj

W dniach 17-19.07.2015r., do stolicy Wielkopolski zjedzie ponad 150 zawodników kartingowych. Automobilklub Wielkopolski na Torze „Poznań”, będzie gospodarzem zawodów kartingowych 1 Serii International Poland Championship oraz 1 Rundy Mistrzostw Polski. Rywalizację będzie można oglądać w  56 wyścigach, które zostaną rozegrane w ciągu dwóch dni.

Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce (druga odbędzie się w Zielonej Górze), gdzie na starcie będzie można oglądać kierowców trzech serii wyścigowych jeżdżących w naszym kraju: Pucharu ROTAX Max Challenge Poland, Pucharu ROK Cup Poland, Pucharu Easykart, ale także trzech kategorii międzynarodowych (KF Junior, KZ2, M60), w których to rozgrywane są zawody w randze Mistrzostw Europy.
 
Na największą uwagę, zasługują najmłodsze kategorie wiekowe (zawodnicy od lat 7 - Micro Max, Baby Rok, Eaykart 60, Mini Rok od lat 9), w których to już nie raz można było oglądać zaciętą rywalizację do końcowych metrów wyścigu, a różnica między pierwszymi zawodnikami na mecie wynosiła tysięczne sekundy!!! Kacper Rogala, Alan Czyż, Marcel Kuc, Bartłomiej Piekutowski, Filip Zagórski, Alan Lalak, to kierowcy którzy mają największe szanse na wywiezienie z Poznania kompletu punktów w swoich kategoriach.

W kategoriach juniorskich (Mini Max, Junior Max, Junior Rok), zobaczyć będzie można kierowców, którzy to z dużymi sukcesami startują w imprezach na torach europejskich. Tacy zawodnicy jak Michał Kasiborski, Mateusz Pyłka,  Marcel Surmacz, Jan Antoszewski i wielu wielu innych, są gwarancją wyścigów które dostarczą wielu emocji.

W klasach seniorskich (Rok DVS, Rok GP, Senior Max, DD2, DD2 Master) w walce o tytuł Mistrza Polski, także pojawią się zawodnicy znani już nie tylko w kartingu, ale i w wyścigach samochodowych czy rajdach. Siostry Pankiewicz, Karol Lubas, Jan Krencisz, Tomasz Gryc czy Patryk Szczerbiński, to tylko niektóre z nazwisk, które pojawią się Torze „Poznań” i walczyć będą o każdy punkt, który zbliży ich do końcowego sukcesu.

Obecność na tych zawodach, potwierdzili także między innymi zawodnicy z Danii, Litwy, Łotwy.

Już w piątek poznamy zwycięzców treningów kwalifikacyjnych, a w sobotę od godziny 11.10, tuż po oficjalnym otwarciu zawodów które zaplanowano na godzinę 10.30, zacznie się wielkie ściganie.

Dzięki patronom pucharów, VW Golf Cup – Puchar Rotax i Kia Lotos Race – Puchar Rok, będzie możliwość obejrzenia z bliska samochodów wyścigowych, które także startują na Torze „Poznań”.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA