Golęcin ponownie gościł żużlowców

Pierwszy indywidualny turniej na poznańskim stadionie żużlowym po odnowie został rozegrany w sobotę. Niestety okazało się, że tor żużlowy wymaga jeszcze poprawek, ponieważ w obecnym stanie może być groźny dla zawodników.

W turnieju brało udział 16 zawodników. Zawody trwały 3 godziny i odbyło się tylko 16 wyścigów. Po 16 biegu turniej przerwano dla bezpieczeństwa zawodników ze względu na zły stan toru. Był to dopiero drugi turniej na Golęcinie od czasu jego tegorocznego, ponownego otwarcia.

Nie odbył się także bieg memoriałowy im. Grzegorza Knappa. Grzegorz Knapp był polskim żużlowcem, który zginął 22 czerwca 2014 r w Heusden-Zolder. Występował na torach klasycznych i lodowych .

Sobotni turniej w Poznaniu wygrał Daniel Pytel z 12 punktami, drugie miejsce zdobył Maciej Fajfer z 10 punktami, a trzecią lokatę uzyskał Łukasz Sówka z 9 punktami.

Nie  obyło się beż wypadków – jeden z nich wyglądał na poważny, ponieważ karetka musiała zabrać zawodnika do szpitala na USG brzucha. Na szczęście jednak okazało się, że nic groźnego się nie stało.

1. Daniel Pytel (Speedway Instal Wanda Kraków) 12 pkt (3,3,3,3)
2. Maciej Fajfer (Polonia Piła) 10 pkt (2,2,3,3)