Czy tym autobusem jedzie... teatr?

Autor: KyN, fot. archiwum
Drukuj

Niezwykłe wydarzenie teatralne szykuje się w ramach festiwalu Malta w niezwykłej przestrzeni. Scena teatralna będzie bowiem mobilna, przedstawienie - performatywne, a wnioski... cóż, o tym będziecie mogli przekonać się sami podczas wydarzenia o nazwie "Pomnik człowieka normalnego".

Autobusy dzienne kończą całodniowy kurs. Zjeżdżają do zajezdni, gdzie poddawane są przeglądowi technicznemu, czyszczeniu, zostają zatankowane po ostatniej trasie. Tym razem wyjątkowo zatrzymały się na przystanku przy Placu Wolności i zabrały ludzi – nieregularnych pasażerów. Spędzą oni kolejne 20 min w przestrzeni pojazdu, który ulega powolnemu wyciszeniu. Wysiądą na zajezdni, przejdą przez sytuację i wyruszą z powrotem.

Projekt zakłada wyjątkową obecność, której się nie zapomina. Podróż w przestrzeniach maszyny-wieloryba z punktu A do punktu A’, maszyny wypełnionej oddechami chaotycznej obecności ludzkiej.

Tak brzmi zapowiedź niezwykłego spektaklu, który przez jego twórców określany jest jako performatywna podróż. Rozpocznie się ona na placu Wolności, skąd zaprowadzi uczestników do zajezdni autobusowej na ulicy Kaczej, a następnie ponownie na plac.

Zapisy odbywają się poprzez e-mail: zapisy@malta-festival.pl, prosimy w tytule umieścić „Anna Jochymek”.

Anna Jochymek
Pomnik Człowieka Normalnego
11 czerwca 2015
start 21.30

Całkowity czas trwania projektu: 1 h

21.30 wyjazd z Placu Wolności
22.30 powrót na Plac Wolności

"Pomnik Człowieka Normalnego" zrealizowany w ramach Generatora Malta/Festiwal Malta 2015 "Nowy Ład Światowy", w bloku zaprojektowanym przez Karolinę Kubik pod hasło "dziwny atraktor" – przy współudziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Anna Jochymek (ur. 1988) – urodzona w Rybniku. Zajmuje się działaniami performatywnymi, ingerencjami przestrzennymi, wideo. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów (2013), na którym obecnie pracuje w charakterze asystentki w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. Odbyła rezydencje artystyczne w Geumcheon Art Factory w Seulu (2014)
oraz Performance Space w Londynie (2012). Brała udział w wielu wystawach w Polsce i na świecie, m.in. "trema", Komuna Warszawa w Warszawa (2015) Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO "Test Exposure", nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu (2015), "Rysopis" CH Renoma, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (2014), Invisible City Our Monster w Seulu (2014), Arte Laguna Art Prize 13.14. Arsenale di Venezia w Wenecji (2014), Kohezja Teatr Nowy w Warszawie (2013), Masquerade Centrum för fotografi w Sztokholmie (2012), Revolta/ Rebelia Performance Space w Londynie (2012).

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA