Lech bliżej mistrzostwa!

Lech Poznań pokonał u siebie Pogoń Szczecin 1:0 po bramce Linettiego. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek poznaniacy są pierwsi w ligowej tabeli!

Lechici od początku dominowali na boisku i w pierwszych minutach stworzyli sobie dwie dobre okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw Hamalainen świetnie przechwycił piłkę przed polem karnym gości, następnie zagrał do Sadajewa, który jednak został w ostatniej chwili zablokowany. Kilka minut później napastnik “Kolejorza” szukał szczęścia po akcji indywidualnej i ponownie był bliski zdobycia bramki. Jego strzał był jednak minimalnie niecelny.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Po uderzeniu z rzutu wolnego Ricardo Nunesa niesamowitą interwencją musiał się popisać Gostomski.

Poznaniaków zmotywowało to do jeszcze mocniejszych ataków i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy objęli prowadzenie. Sadajew zagrał w pole karne do Pawłowskiego, ten po chwili “oddał” piłkę Linettiemu, a młody pomocnik Lecha mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości.

Druga połowa powinna zacząć się tak samo jak pierwsza się skończyła – od bramki poznaniaków. Sadajew jednak ponownie w kluczowym momencie akcji nie był w stanie skierować piłki do bramki gości.

Pogoń odpowiedziała ładnym uderzeniem Zwolińskiego, ale Gostomski po raz kolejny efektownie wybronił strzał rywala. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ładnym uderzeniem popisał się jeszcze wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Keita, ale Kudła nie dał się zaskoczyć.

Lech wygrał i na dwie kolejki przed końcem sezonu jest pierwszy tabeli. Następne spotkanie podopieczni Macieja Skorży rozegrają w najbliższą środę na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

LECH POZNAŃ – POGOŃ SZCZECIN 1:0 (1:0)
Bramka: Karol Linetty (46′)

Żółte kartki: Sebastian Murawski, Takafumi Akahoshi

Lech: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Karol Linetty – Dawid Kownacki, Kasper Hamalainen (85′ Muhamed Keita), Szymon Pawłowski (90′ Kebba Ceesay) – Zaur Sadajew (64′ Darko Jevtić).

Pogoń: Dawid Kudła – Adam Frąszczak, Wojciech Golla, Sebastian Murawski (77′ Marcin Listkowski), Ricardo Nunes – Rafał Murawski, Mateusz Matras – Karol Danielak (63′ Kamil Wojtkowski), Michał Walski (46′ Dominik Kun), Takafumi Akahoshi – Łukasz Zwoliński.