Konkurs na dyrektora Teatru Polskiego

Autor: el, fot. archiwum
Drukuj

Władze Poznania ogłosiły konkurs na dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Kadencja kierującego placówką od 12 sezonów Pawła Szkotaka kończy się 31 sierpnia i dyrektor nie zamierza już wystartować w kolejnym konkursie. 

Paweł Szkotak jest założycielem Teatru Biuro Podróży, był też jego dyrektorem do 2003 roku. Później rozpoczął pracę w Teatrze Polskim i to pod jego rządami wystawiono tam takie spektakle jak kultowy już „Mistrz i Małgorzata”. Sam dyrektor wyreżyserował równie głośnego „Amadeusza” -  ten spektakl został zrealizowany wspólnie z Teatrem Wielkim oraz „Martwą Królewnę” Nikołaja Kolady, obsypaną wręcz nagrodami na przeglądach i festiwalach. Z innych realizacji warto wspomnieć o „Hamlecie” w 2012, „Otellu” w 2013 czy „Operze za trzy grosze” w 2014. Paweł Szkotak jest także od 1996 roku dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Maski” w Poznaniu, od 2007 roku - Spotkań Teatralnych „Bliscy Nieznajomi”, organizowanych przez Teatr Polski w Poznaniu, a także inicjatorem i jurorem konkursu dramaturgicznego „Metafory Rzeczywistości” organizowanego od 2008 roku.

Paweł Szkotak jest też laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Artystycznej Miasta Poznania (1991), Nagrody Ministra Kultury i Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych (2002), w 2003 roku otrzymał Paszport Polityki w dziedzinie teatru, a w 2014 Złoty Krzyż Zasługi, który wręczył mu Prezydent Bronisław Komorowski. Dyrektor Szkotak od 2013 roku był wiceprezesem Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, od września 2015 będzie jego prezesem.

Dyrektor Szkotak nie chce zdradzić, dlaczego nie zamierza startować w kolejnym konkursie na dyrektora - nieoficjalnie mówi się o konflikcie w zespole teatru.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video