Gran Turismo wraca do Poznania!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA
Drukuj

Około 150 sportowych samochodów, w tym nawet 60 pojazdów marki Ferrari, trzy dni jazdy na torze Poznań - tak ma wyglądać kolejna już edycja imprezy Gran Turismo Polonia. Początek imprezy - 1 lipca!

Gran Turismo Polonia odbywa się w Poznaniu od 2005 roku, wówczas jednak nie była to jeszcze tak znacząca impreza jak obecnie. Co prawda w 2013 roku wydarzenie zostało przyćmione przez wypadek, do jakiego doszło na ulicy Baraniaka (rozpędzone auto kierowane przez uczestnika imprezy wjechało w publiczność), jednak w tym roku ma być bezpieczniej.

Przede wszystkim dlatego, że już od zeszłego roku uczestników spotkać można głównie na Torze Poznań. Impreza rozpocznie się 1 lipca, a przez 3 dni kierowcy będą szlifować swoje umiejętności prowadzenia superszybkich pojazdów. 4 lipca odbędzie się dzień otwarty, podczas którego na tor będą mogli przyjść wszyscy miłośnicy szybkości i pięknych samochodów. Organizatorzy podają, że podczas zeszłorocznej edycji tej imprezy Tor Poznań odwiedziło ok. 45 tys. widzów!

Organizatorzy spodziewają się ok. 150 uczestników, jednak do końca jeszcze nie potrafią oszacować, ilu ich będzie. Do Poznania ma przyjechać m.in. kilkadziesiąt samochodów marki Ferrari, a także porsche, lamborghini, a nawet bugatti veyron.

Szybkie wozy będzie można podziwiać także na ulicach Poznania - przede wszystkim pod hotelem Andersia, gdzie zakwaterowani będą uczestnicy imprezy. Oprócz tego samochody będzie można podziwiać także na ulicach Poznania, podczas przejazdu na Tor Poznań.

Supersamochody wraz ze swoimi kierowcami opuszczą Poznań 5 lipca.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA