Fotograficzna Noc Muzeów na dziedzińcu

Autor: UMP, fot. archiwum
Drukuj

639 - z tylu fotografii poznańskich amatorów i profesjonalistów składa się wystawa „Transformacja - Start”. Po prezentacji w poznańskiej galerii Pix.House, 16 maja w Noc Muzeów odbędzie się jej drugi wernisaż - tym razem na  Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

Od początku maja zarówno mieszkańcy jak i turyści eksplorujący zabytkowe centrum Poznania mają szansę skonfrontować się z niecodzienną prezentacją fotograficzną, stanowiącą kolejną odsłonę plenerowej galerii na Wolnym Dziedzińcu. 24 fotografie różnych autorów, dokumentujące prywatne i bardzo osobiste historie mieszkańców Poznania pochodzą z inaugurującej działanie galerii Pix.House wystawy „Transformacja - Start”. Jej twórcy swoim entuzjazmem i pasją zarazili ponad dwustu poznaniaków, którzy nadesłali swoje zdjęcia, przeistaczając się z odbiorców sztuki w jej aktywnych twórców.

Noc Muzeów będzie okazją, by obejrzeć nie tylko wydrukowane 24 najlepsze prace, ale też (w formie pokazu multimedialnego) wszystkie 639 nadesłanych fotografii. W godzinach od 20.00 do 1.00 zaplanowane zostały także m.in. dyskusja z udziałem przedstawicieli Związku Polskich Artystów Fotografików: Mariusza Foreckiego (fotoreportaż), Adriana Wykroty (fotodokument, edycja zdjęć), Zbigniewa Wielgosza (techniki szlachetne), Andrzeja Dobosza (książki fotograficzne) i innych fotografów ZPAF, a także prezentacja projektów fotograficznych, nad którymi aktualnie pracują artyści. Będzie też czas na zapowiedź kolejnych działań kolektywu Pix.House, który organizuje wystawę i towarzyszące jej wydarzenie wspólnie z Wydziałem Kultury Miasta Poznania.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA