Politechnika zaprasza na "Kolumnadę"

Autor: PP, fot. PP
Drukuj

Politechnika Poznańska i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zapraszają na wystawę "Kolumnada", która odbędzie się w przestrzeniach wystawienniczych Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Swoje prace - malarskie, rzeźbiarskie, ceramiczne i grafiki - prezentować będą artyści związani z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym, Akademią Sztuk  Pięknych we Wrocławiu, Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej oraz zaproszeni goście.

Tegoroczna edycja jest drugą z rzędu ekspozycją w cyklu „Kolumnada”. Pomysł wypływa z inspiracji samym budynkiem Centrum Wykładowego, będącym interesującym przykładem współczesnej architektury. Otwierająca Centrum Wykładowe na rzekę Wartę i Stare Miasto amfilada kolumn, w naturalny sposób wyznaczyła rytm ekspozycji oraz liczbę zaproszonych artystów. Każdy z nich, na swój indywidualny sposób, podejmie dialog z tym miejscem.

Tytuł wystawy nawiązuje do książki Filipa Springera „Wanna z kolumnadą”, będącej krytycznym spojrzeniem na estetykę polskich miast. Jednym z celów wystawy jest więc postawienie pytania o rolę, jaką dziś może odegrać w nich sztuka.

Wernisaż wraz z oficjalnym otwarciem wystawy odbędzie się w czwartek 30 kwietnia o godzinie 18.00  w Centrum Wykładowym (ul. Piotrowo 2.)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA