Park Jana Pawła II w oczach uczestników konkursu - SPOT zaprasza!

Autor: Nowa Wspólna Wilda
REKLAMA
Drukuj

17 projektów, dwa nagrodzone już zrealizowane w parku Jana Pawła II - to efekt konkursu, którego celem było wyłonienie projektu, wzbogacającego przestrzeń parku o elementy uatrakcyjniający odpoczynek i rekreację.

Organizatorom ze SPOT zależało na rozwiązaniach, które nie tylko podniosą atrakcyjność wizualną parku, ale przede wszystkim sprzyjać będą różnym, także nowym dla niego, formom rekreacji lub zabawy. I takich prac w konkursie nie zabrakło, a wystawa jest możliwością do zapoznania się z pomysłami projektantów dotyczącymi parku Jana Pawła II, zapoznania się z ich spojrzeniem na park, rozmowy na temat aktualnych problemów dzielnicy.

„Nowa Wspólna Wilda” to przedsięwzięcie społeczne wykorzystujące wspólne działania w przestrzeni publicznej do wzmacniania i budowy nowych więzi społecznych i zwiększenia współuczestnictwa w kulturze mieszkańców poznańskiej dzielnicy Wilda. Projekt NWW zakłada przekształcenie wybranych zakątków Wildy w miejsce gromadzące interesujące realizacje efemeryczne i trwałe z szeroko rozumianych sztuk plastycznych, małej architektury i interwencji społecznych, których współtwórcami będą sami mieszkańcy Wildy. Projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań Fundacji SPOT. w ramach „Kolaboratorium” (2011), „Urban Design Wilda” (2013) „Wilda w czasach PRL” (2014) oraz „neoWilda” (2014).

Konkurs zrealizowany został ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu „Nowa Wspólna Wilda” realizowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Od 30 kwietnia w SPOT można oglądać wystawę pokonkursową Nowa Wspólna Wilda, która potrwa do 7 maja 2015 roku. A jak zachęcają organizatorzy, po otwarciu warto wybrać się na spacer po parku Jana Pawła II, aby zobaczyć zrealizowane projekty.
 

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA