DSW Waterpolo Poznań nadal wiceliderem tabeli!

Remisem zakończył się rozegrany w Termach Maltańskich niedzielny dwumecz DSW Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin. W pierwszym spotkaniu poznańscy waterpoliści wysoko pokonali gości – aż 18:7. W drugim meczu po zaciętej walce musieli niestety uznać wyższość rywali, którzy wygrali zaledwie jedną bramką 8:9. Obie drużyny w 7 kolejce Ekstraklasy zdobyły po 3 punkty i utrzymały dotychczasowe miejsca w tabeli ligowej.

Pierwsze z niedzielnych spotkań DSW Waterpolo Poznań na basenie Term Maltańskich przebiegało całkowicie pod dyktando gospodarzy. Poznaniacy już w drugiej minucie meczu zdobyli pierwszego gola, a po kolejnych 9 minutach prowadzili aż 6:0. W kolejnych kwartach systematycznie powiększali swoją przewagę bramkową i ostatecznie w pięknym stylu wygrali całe spotkanie 18:7 (3:0, 4:2, 5:1, 6:4). Gole dla Poznania zdobyli: Tomasz Różycki (7), Oskar Szymonik i Bartłomiej Kowalewski (po 4) oraz Rafał Bocheński, Rafała Iwanowicz i Jakub Goździak (po 1). Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani kapitan DSW Tomasz Różycki oraz Tomasz Sypuła z Arkonii Szczecin.

W rozegranym wieczorem spotkaniu rewanżowym poznaniakom zabrakło jednak wcześniejszej skuteczności. Po 1 kwarcie objęli co prawda prowadzenie 3:2, ale kolejne minuty przyniosły coraz skuteczniejsze akcje zespołu ze Szczecina. Kolejne 2 kwarty zakończyły się remisem 3:3 oraz 5:5. O zwycięstwie gości zadecydowało ostatnie 8 minut meczu, w których bramki Arkonii kapitalnie bronił Oleg Ravryk. Obok Bartka Kowalewskiego z DSW, który zdobył dla swojego zespołu 3 gole, bramkarz Szczecina został uznany najlepszym waterpolistą spotkania. Po niezwykle zaciętej i dynamicznej walce szczecinianie zwyciężyli ostatecznie 8:9 (3:2, 0:1, 2:2, 3:4), a ostatnia bramka dla Poznania padła na 6 sekund przed końcem meczu. Pozostałe gole dla DSW Waterpolo Poznań strzelili: Jakub Goździak i Dawid Łuc (po 2) oraz Tomasz Różycki (1).

Obie drużyny podzieliły się w Poznaniu punktami, a uzyskane wyniki nie zmieniły ich pozycji w tabeli ligowej. Poznańscy waterpoliści nadal ustępują jedynie aktualnemu mistrzowi Polski, natomiast zespół Arkonii Szczecin zajmuje 4 miejsce, tuż za coraz lepiej grającą Legią Warszawa.

– Plan założony na mecze z Arkonią Szczecin zrealizowaliśmy w 50 procentach. Wieczorem nie udało się nam powtórzyć rewelacyjnego wyniku z porannego spotkania. Po 7 kolejce utrzymaliśmy pozycję wicelidera, ale czekają nas jeszcze dwa trudne dwumecze z niezwykle silnymi zespołami z Warszawy oraz Łodzi. Na szczęście są one zaplanowane na sobotę i niedzielę, co dla naszego zespołu – ze względów finansowych najmniej trenującego w lidze – jest dużo bardziej korzystną opcją. W Poznaniu z uwagi na program Celebrity Splash musieliśmy w ten weekend zagrać 2 spotkania jednego dnia  i z pewnością wpłynęło to na ostateczny wynik – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

8 kolejkę Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań rozegrają w Gorzowie Wielkopolskim 18 i 19 kwietnia. Natomiast na basenie Term Maltańskich pojawią się ponownie 9 i 10 maja, kiedy to będą gościć w Poznaniu Legię Warszawa. Tegoroczny sezon MPS poznaniacy zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Istnienie oraz rozwój KS Waterpolo Poznań jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, pomocy Departamentu Sportu
i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz dzięki Grupie DSW, która jest sponsorem tytularnym zespołu. Sponsorem technicznym drużyny jest firma VITEX, która zapewnia waterpolistom stroje i sprzęt sportowy. Dalszy rozwój drużyny oraz poznańskiej piłki wodnej można także wspierać przystępując do Klubu Przyjaciół KS Waterpolo Poznań.