Blaski i cienie wielkopolskiego muzealnictwa

Autor: UMWW, el, fot. archiwum
Drukuj

Problemy środowiska wielkopolskich muzealników i ich postulaty na I Kongres Muzealników Polskich - to główne zagadnienia spotkania marszałka Marka Woźniaka z przedstawicielami tego środowiska zawodowego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11 w sali nr 22 Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, a jego inicjatorką jest Jadwiga Rotnicka, Senator RP.

Celem spotkania będzie przedstawienie aktualnych problemów muzealników naszego regionu oraz wypracowanie stanowiska środowiska wielkopolskiego na I Kongres Muzealników Polskich.
 
Przypomnijmy, że Samorządowi Województwa Wielkopolskiego podlegają następujące placówki muzealne: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Muzeum Okręgowe w Lesznie, Muzeum Okręgowe im. St. Staszica w Pile, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy-Zespół Pałacowo-Parkowy oraz  Muzeum Okręgowe w Koninie.
 
Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego patronuje  organizowanemu od 2002 roku przez Fundację Muzeów Wielkopolskich konkursowi pn. „Izabela” – Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA