Mali tropiciele w Muzeum Archeologicznym

Autor: Szymon Zdziebłowski, fot. Muzeum Archeologiczne
Drukuj

Śladem najbardziej cennych i spektakularnych zabytków prezentowanych w Muzeum Archeologicznym udadzą się dzieci w ramach wystawy „Mali tropiciele”. Ta nietypowa ekspozycja będzie czynna do czerwca.

Najnowsza propozycja muzeum adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Najmłodsi goście Pałacu Górków, dzięki różnorodnym zadaniom i zagadkom, poznają najpiękniejsze zabytki Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

- Dzieci odkryją tajemnice naszych najcenniejszych zabytków, staną się odkrywcami skarbów poznańskiego Muzeum Archeologicznego. Świetnie bawiąc się, poszerzą swoją wiedzę na temat przeszłości regionu, jak i starożytnego Egiptu – przekonuje Agnieszka Krzyżaniak, kuratorka wystawy. - Po wejściu do muzeum zapraszamy do kasy, w której mali tropiciele otrzymają specjalne karty pracy. Następnie udadzą się śladem bezcennych artefaktów prezentowanych na wystawach stałych. Wśród nich są: egipski sarkofag, średniowieczny hełm czy przepiękny napierśnik sprzed kilku tysięcy lat. Finałem przygody będzie wizyta w specjalnie przygotowanej sali, w której dzieciaki rozwiążą interesujące zagadki.

Nietypowa ekspozycja potrwa do czerwca 2015 roku. Wstęp dla dzieci kosztuje 4 PLN, dla dorosłych – 8 PLN. Polecamy jednak bilety rodzinne w cenie 20 PL, na które wejść mogą 2 osoby dorosłe w towarzystwie do sześciorga dzieci. W sobotę – wstęp dla wszystkich jest bezpłatny!

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA