Kto che zostać Poznańskim Liderem Przedsiębiorczości?

Rusza nabór do XII edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Zaproszeni są wszyscy średni, mali i mikro przedsiębiorcy oraz właściciele startupów. Konkurs ma przede wszystkim promować ludzi biznesu, ale nagrody także są godne uwagi.

W dotychczasowych jedenastu edycjach konkursu wzięło udział łącznie ponad 500 firm z terenu Poznania i powiatu poznańskiego, a tytułem Poznańskiego Lidera  Przedsiębiorczości uhonorowano 77 firm, przyznając jednocześnie 72 wyróżnienia.

8 stycznia 2015 w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się spotkanie kapituły konkursu pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Poznania Jakuba Jędrzejewskiego. I tak rozpoczęło się poszukiwanie kolejnego Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości!

Laureatem Konkursu o tytuł “Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” może zostać średni, mały lub mikro przedsiębiorca oraz Startup działający na terenie Poznania lub Powiatu Poznańskiego, który notuje sukcesy na rynku, posiada ciekawą ofertę, wykorzystuje innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a prowadzona przez niego działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Głównym celem Konkursu jest pomaganie wyróżniającym się przedsiębiorstwom, zaliczanym do sektora MSP, w budowaniu trwałej pozycji na rynku, poprzez stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu partnerów i potencjalnych klientów oraz promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług lub technologii opracowanych w wielkopolskich ośrodkach naukowych.

Przewidziano także nagrody rzeczowe: statuetki i dyplomy, a także karnety uprawniające do produkcji i emisji telewizyjnej profesjonalnych prezentacji biznesowych. Nagrody dodatkowe ufundowali także partnerzy konkursu: Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują miejsce na dowolnie wybranej imprezie targowej, PKO Bank Polski funduje nagrodę pieniężną, a Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – nagrodę w postaci zapewnienia bezpłatnych studiów podyplomowych na wybranym kierunku.

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy przy przygotowaniu zgłoszenia aplikacyjnego, którą oferuje Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. z siedzibą na Al. Marcinkowskiego 20 w Poznaniu. Osobą do kontaktu jest p. Maciej Kucharczak – tel. (61) 855-64-82, e-mail: m.kucharczak@pfpk.pl.

Do wzięcia udziału w konkursie miasto zachęca również przedsiębiorców-migrantów, którzy osiedlili się i prowadzą działalność gospodarczą na terenie aglomeracji poznańskiej. Aktywnego wsparcia w przygotowaniu wniosku konkursowego udzielą zainteresowanym pracownicy Migrant Info Point, który działa w Collegium Chemicum UAM na ul. Grunwaldzkiej 6 w Poznaniu. MIP działa w każdy wtorek i czwartek, w godzinach: wtorek – 14-20, czwartek – 9-15. Osobą do kontaktu jest p. Karolina Sydow – tel. (61) 829-11-00 (w godzinach otwarcia MIP), e-mail: karsyd@amu.edu.pl.