Niepełnosprawni z Poznania bawili się w karnawale

W minioną niedzielę podopieczni i opiekunowie Studenckiego Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym bawili się na balu karnawałowym w restauracji Rycerska w Poznaniu. Dzięki wielu darczyńcom w imprezie uczestniczyło aż 70 osób.

Zabawa miała na celu zintegrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i być podziękowaniem dla wolontariuszy za okazany czas i pomoc podczas całorocznej działalności stowarzyszenia.
 
Już siódmy rok z rzędu osoby niepełnosprawne uczestniczyły w balu karnawałowym organizowanym przez Studenckie Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym. W trakcie balu odbyło się kilka konkursów, w tym na króla i królową balu, czy „Gorąca paczka”. Jednym z bardziej zabawnych był konkurs „Klamerki” gdzie partnerzy musieli „udekorować” spinaczami do prania partnerki, a po ich podmianie ponownie je zdjąć – a wszystko to z zawiązanymi oczyma.  

Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody, takie jak przekazane nieodpłatnie książki, bilety do poznańskich teatrów, vouchery do restauracji hotelowych, czy bezpłatne usługi w firmach kosmetycznych i fryzjerskich. Tańce trwały aż do północy i nie obyło się bez sprawdzonych tanecznych rytmów takich jak lambada, choć były i najnowsze hity, jak Balkanica zespołu Piersi. Jak co roku muzykę zapewnił jeden z najlepszych poznańskich DJ-ów – Jacob, który na co dzień jest rezydentem jednego z ostatnio otwartych klubów w Poznaniu.
 
Dzięki takim wydarzeniom osoby niepełnosprawne mogły zapomnieć choć na chwilę o przeciwnościach dnia codziennego i poczuć smak karnawałowej zabawy – jak ich pełnosprawni rówieśnicy. Bal karnawałowy nie mógłby się odbyć bez pomocy wolontariuszy, którzy nie tylko pomagają osobom niepełnosprawnym, ale często zostają ich przyjaciółmi.  Również sponsorzy hojnie wsparli bal poprzez przekazanie swoich produktów na jego organizację, za co należą się serdeczne podziękowania.
 
Stowarzyszenie istnieje prawie 30 lat i w tym czasie zorganizowało już ponad 20 turnusów rehabilitacyjnych, w których wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników. Cały czas otwarte jest na nowych, młodych i uśmiechniętych wolontariuszy i wolontariuszki z szkół ponadgimnazjalnych i studiów. W zeszłym roku Stowarzyszenie otrzymało status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu można przekazać na jego cel 1% podatku. Osoby chętne do przekazania proszone są wpisanie w druku PIT numeru KRS 0000138206. Więcej informacji o stowarzyszeniu można znaleźć na stronie internetowej www.sspn.pl lub Facebooku.