Weekend w Poznaniu: gdzie się wybrać?

Autor: Monika Borowiak, fot. archiwum
Drukuj

Vołosi, Marysia Sadowska, Pogrzeb Zimy i jarmarki - to tylko niektóre z licznych atrakcji tego weekendu. Jeśli nie boicie się mrozu i wyjdziecie z domu - nie będziecie się nudzić!


Już w sobotę o 9.00 można zjawić się na Cytadeli i wziąć udział w Parkrun. Również pierwsza edycja Biegów Przełajowych o Puchar Rektora UAM organizowana pod hasłem "Serpentyny Moraskie" - o 11 - jest idealną okazją do aktywnego wejścia w nową porę roku. Również dla amatorów oraz rodzin z dziećmi. Pełna zakrętów trasa biegu ma długość 5 km (dla uczestników dorosłych) oraz 700 i 1400 metrow dla dzieci.   
Bieg ten zoganizowany został ku pamięci Jerzego Żeligowskiego, wybitnego lekkoatlety i nauczyciela.

Również o 11.00 kino Muza zaprasza na Fotograficzny Poranek. Oprócz zbioru klasycznych animacji Z Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych, dzieci wraz z opiekunami uczestniczyć będą w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Panią Kokardkę. Na samym końcu każdy maluch weźmie udział w mini-sesji fotograficznej organizowanej przez firmę Owli. Rodzice otrzymają jedno zdjęcie swojej pociechy, utrwalone na płycie oraz rabat na usługi firmy Owli. Bilety na seans i warsztaty kosztują 10 zł.    

Weekend to dobry czas na wiosenne, przedświąteczne porządki. Jeżeli macie rzeczy, które już od dłuższego czasu zalegają w waszych domach a nadają się do użytku, przynieście je na Solną 2. Organizowane przez stowarzyszenie "Lepszy Świat" Targi Różności rozpoczną się o godzinie 13.00 w sali Ogrodu Jordanowskiego. Może wśród niepotrzebnych innym rzeczy znajdziecie coś, o czym zawsze marzyliście?

Zdolne Babki nie dają o sobie zapomnieć. W sobotnie popołudnie nie tylko organizują kiermasz, ale również warsztaty florystyczne. O 13.00 w Strefie Kultywator przy Zielonej 8 rozpocznie się kiermasz pełen produktów hand made wykonanych kobiecą ręką. W poprzedniej edycji można było podziwiać i kupić między innymi koszulki z ręcznie wykonanymi nadrukami, kominy, biżuterię oraz włóczkowe czapki.

Godzinę później w tym samym miejscu rozpoczną się warsztaty florystyczne. wejściówka na warsztaty kosztuje 30 złotych. W tej cenie znajdują się wszystkie materiały z których pod koniec warsztatów powstanie niepowtarzalna dekoracja na stół, pełna kwiatów, egzotycznego suszu oraz mchu.    

Nieco później, bo o godzinie 17.00, Mój Teatr znajdujący się przy ulicy Gorczyczewskiego zaprasza na spektakl "Randka w ciemno". Komedia w reżyserii Marka Zgaińskiego porusza trudny temat rutyny w związku, zarówno w jego początkowej fazie jak i po kilkudziesięciu wspólnych latach. O 19.00 spektakl "Usta Angeliny", również w reżyserii Zgaińskiego, rozprawi się z panującym współcześnie kultem młodości. Bohaterki sztuki, kreowane przez Katarzynę Terlecką i Agnieszkę Różańską, zatrzymują na chwilę, swoją pogoń za wieczną młodością by odpowiedzieć sobie na jedno równie ważne co proste pytanie: po co być piękną i młodą?

O 19.00 w klubie Czytelnia przy św. Marcinie rozpocznie sie Noc fanów Depeche Mode. Wejściówka kosztuje jedynie 5 zł. W cenie biletu prócz muzyki Depeche Mode do rana, również konkursy z nagrodami, wspólne oglądanie DVD oraz premiera nowej płyty. Natomiast w Hali Arena, równiez o 19.00 zacznie się wyczekiwany przez wielu ludzi koncert słynnego chóru Gregorians. Zespół znany ze swych przeróbek topowych piosenek na bardziej mistyczne podbił na całym świecie serca milionów.

Dla fanów mocnych wrażeń klub U Bazyla zaprasza na Chainsaw Metal Slaughter vol.XXI. Legendany już klub przy ulicy św. Wojciecha 28 już od 19.30 będzie gościł na scenie black i death metalowe zespoły. Na scenie wystąpią zespoły Arkona, Taran, T.S.M.E.D., Bękart oraz Enslavement.

Scenarzystka i reżyser, piosenkarka, aktorka. Kto może poszczycić się tak wieloma talentami? oczywiście Marysia Sadowska, która zagra dla Was o 20 w klubie Blueberry Bar. Na świętym Marcinie pokaże nam wszytskim swoje klubowe oblicze a towarzyszyć jej będzie DJ Ricardo.

Teatr u Przyjaciół zaprasza po raz kolejny na Mielżyńskiego."Bywalcy Absurdutu" już o 20.00 zabiorą nas w podróż do świata nieco odmiennego od tego, który znamy. O tej samej porze w Blue Note wystąpi Vołosi - największe polskie objawienie z kręgu world music ostatnich lat.

Po pełnej emocji sobocie, niedziela zapowiada się o wiele spokojniej. Już od godziny 11.00 rozpocznie się oficjalny Pogrzeb Zimy. Przygotowania Marzanny oraz warsztaty z robienia grzechotek rozpoczną się w kluboksięgarni Głośna. Orszak pogrzebowy ruszy z placu Wolności o 13.00 w kierunku cypla nad Wartą. Przy akompaniamencie Tsigunz Fanfara Avantura nastąpi rytualne palenie lub jeśli pogoda pozwoli - topienie Marzanny. Od 13.30 ma trwać piknik nad rzeką, na który organizatorzy radzą przynieść koce. W  świetle ostatnich prognoz pogody na weekend, koce mogą się przydać. Niestety do ogrzania się, a nie do siedzenia.

W związku z premierą najnowszego filmu wytwórni DreamWorks zatytułowanego "Krudowie", zapraszamy wszystkich do świata jaskiniowców. O godzinie 13.00 na Placu Wolności pojawi się specjalna platforma, która pomoże nam przenieść się w prehistoryczny świat głównych bohaterów filmu. Oprócz spotkania z jaskiniowcami w programie przewidziane sa także gry, zabawy oraz konkursy.

Baby również nie dadzą o sobie zapomnieć. O 19.00 w kinie Muza rozpocznie się seans filmu “Drugie życie Lucii” w reżyserii Stefano Pasetto.Film ten wyświetlany będzie w ramach "Babskiej Muzy" - cyklu realizowanego przez kino Muza oraz Babiląd. "Drugie życie..." to historia kobiety, która rozczarowana i zmęczona dotychczasowym życiem, rzuca wszystko, by w raz z przyjaciółką z którą łaczy ją coś więcej, zacząć życie od nowa.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA